Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Londra’da faaliyet gösteren Bozca-Der’in geleneksel kahvaltı etkinliğine katıldı.
İngiltere’nin başkenti Londra’da 15 yıldan bu yana faaliyet gösteren Bozca-Der yönetim kurulu ve üyeleri, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan’ı dernek merkezinde misafir etti.
Sivas’ın Bozhüyük, Camiliyurt ve civarındaki yöre halkı tarafından 15 yıl önce kurulan, Londra’daki en köklü ve geniş üyeye sahip derneklerden biri olan Bozca-Der’in geleneksel kahvaltı programına katılan Başkonsolos Atahan, “sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum” dedi. Keyifli bir ortamda geçen kahvaltı organizasyonuna katılan dernek üyeleri iş insanlarına teşekkürlerini sundular..
BAŞKONSOLOS BAŞARILAR DİLEDİ
Kısa süre önce Turabi Keskin başkanlığında göreve gelen derneğin yeni yönetim kurulunun Başkonsolosluğu ziyaret etmişti. Başkonsolos Atahan da cuma günü dernek üyeleriyle Haringey bölgesindeki merkezinde kahvaltı programında buluştu.
Dernek yönetiminden, Başkan Turabi Keskin, Başkan Yardımcısı Perihan Yardım, Mehmet Köroğlu, Hasan Şahin, Enfield Belediye Meclisi üyesi Sabri Özaydın, Ahmet Karahasan, CHP İngiltere Birliği Başkanı Mehmet Şar, Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Başkanı Niyazi Enver, dernek CEO’su Erim Metto, iş insanı Hüseyin Çiftçi, İbrahim Uzun, Ali Köroğlu, Osman Çivici ile birlikte kahvaltı yapan Atahan, burada kısa bir konuşma yaptı.
Başkonsolos Atahan kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geleneksel kahvaltı programınızda bulunmaktan büyük gurur duyuyorum. Biz, dernek yönetim kurulu ile bir süre önce başkonsolosluğumuzda bir araya gelmiştik. Bu vesileyle yeni yönetime çalışmalarında başarılar diliyoruz.
‘TÜRK TOPLUMU SAYISI ARTIYOR’
Derneğin gençlere yönelik ve toplum için yaptığı faaliyetleri takdir ediyoruz. Biz de başkonsolosluk olarak bu faaliyetlerine, gerek başkonsolosluk olarak, gerek büyükelçilik olarak elimizden gelen desteği her zaman vereceğiz.
Birleşik Krallık’ta son yıllarda Türk toplumunun sayısının arttığını görüyoruz. Kuzey Kıbrıslı Türk vatandaşlarımızla birlikte sayısı 500 bin ile ifade ediliyor. Toplumumuz içinden girişimcilerimizin de artmasından da gurur duyuyoruz.”
Bozca-Der Başkanı Turabi Keskin de yaptığı kısa konuşmada, Başkonsolos Atahan’ın derneği ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Dernek yönetimi ve başkonsolos kahvaltı sonrası bir süre sohbet. Sohbette, derneğin topluma yönelik yaptığı hizmetler ile projeleri konuşuldu.