Denizli Merkezefendi Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi Öğretmeni Elif Selçuk, Britanya She Inspires Vakfı’nın “İlham Veren Kadınlar” Listesi’nde, “Topluluğunda Değişimin Dönüşümün Öncüsü Kadın” kategorisinde finalist seçildi.
Türkiye’yi bu yıl ikinci kez temsil edecek olan Selçuk, 21 Kasım’da İngiltere’de ödüllerin takdim edileceği gala gecesine katılacak.
Basına konuşan Selçuk, “Ülkemi ikinci kez temsil etmek, kadınların gücünü ve kararlılığını kutlamak, hep birlikte dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğimizin bir kanıtı olmak gurur verici” dedi.
Yedi yıl Bitlis ve Şanlıurfa’da görev yapan, sahada kız çocuklarının eğitim haklarının ihlal edilmemesi için çalışmalar gerçekleştiren Selçuk, daha önce de Azerbaycan’dan “Yılın En İyi Eğitim Projesi” ödülü ve Sabancı Üniversitesi’nden de “Eşitlikçi Uygulamalar” kategorisinde özel ödüle layık görülmüştü.